poniedziałek, 11 stycznia 2016

#Jak usunąć plamę z kleju magic

Dzisiaj będzie monotematycznie - czyli nadal w temacie usuwania plam. Tym razem plama z kleju magic.
Podczas przygotowań światecznych robiliśmy z dzieciakami kartki świąteczne (można je zobaczyć na fb https://www.facebook.com/photo.php?fbid=429065350612424&set=rpd.100005268870031&type=3&theater). Jak to bywa czasem gdzieś się coś pobrudzi, teraz trafiło na moją bluzę. Na początku pomyślałam to klej wodorozpuszczalny to zejdzie. Wypierze się i będzie git. No ale niestety tak nie było. Wyprałam tak jak zwykle, potem z odplamiaczem, potem jeszcze zastosowałam mydełko odplamiające. Niestety nic nie przyniosło rezultatów, aż do dzisiaj. Wpadłam na pomysł aby wypróbować zmywacz do paznokci, najwyklejszy acetownowy. Jupi - plama zniknęła.
UWAGA! zawsze sprawdzajcie trwałośc kolorów tkanin, przed przystąpieniem do usuwania plam. Wiecie gdzieś w niewidocznym miejscu.

Powodzenia w walce z plamami :).

Zachęcam was do komentowania mojego bloga. Podzielcie sie informacją czy moja metoda u was też sie sprawdziła, będzie to na pewno pomocne dla innych osób, które szukaja sposobów na usunięcie kłopotliwych plam.

Pozdrawiam was ciepło w ten deszczowy wieczór. justynaole

3 komentarze:

  1. A na czarnych spodniach mogę to spróbować ??

    OdpowiedzUsuń
  2. Spróbuj najpierw gdzieś w niewidocznym miejscu czy ci nie odbarwi materiału, ale obawiam się że efekt może nie byc zadowalający na tyle co na jasnych tkaninach.

    OdpowiedzUsuń
  3. Przy dwójce dzieci problem z tym klejem miewam kilka razy w roku. Przy codziennych ciuszkach używam własnie zmywacza. Do lepszych używam perfum, bo boję się, żeby zmywacz nie odbarwił. Wystarczy psiknąć, potrzeć i do pralki. Niby po potarciu różnicy nie widać ale w praniu potem schodzi. Lepszego patentu jeszcze nie znalazłam.

    OdpowiedzUsuń